• Informacje o placówce

• Przedszkole Miejskie nr 3 w Miastku, rozpoczęło swoją działalność dnia 1.11.1975 roku.

Pierwszą dyrektorką przedszkola została p. Małgorzata Szlosek – Kantarska.

W roku 2006, przedszkole przyjęło imię „Przyjaciół Stumilowego Lasu”. Dotychczasową dyrektorką placówki była mgr Lucyna Pakuła. W roku 2017r. stanowisko dyrektorki placówki objęła mgr Barbara Kiedrowska.

W przedszkolu znajdują się dobrze wyposażone sale dydaktyczne, dostosowane do potrzeb i możliwości dzieci. Pomieszczenia są duże, przestronne, z kolorowymi baśniowymi malowidłami  na ścianach. W przedszkolu znajduje się: sala telewizyjna, sala komputerowa z  projektorem, jadalnie, i co ważne przy każdej sali znajduje się łazienka, przystosowana dla  dzieci przedszkolnych.

Na terenie przedszkola znajduje się rozległy, bezpieczny plac, który jest przeznaczony do zabaw i gier terenowych. W roku 2017r. plac zabaw został zmodernizowany i wzbogacony o nowe sprzęty do zabaw. Plac jest pełen zieleni oraz ogrodzony siatką.

Nasi podopieczni są najważniejsi

Dbamy o wszechstronny rozwój naszych podopiecznych. W naszej pracy korzystamy też z rozmaitych nowatorskich metod edukacyjnych i wychowawczych. Chętne dzieci mogą uczestniczyć w dodatkowych zajęciach języka angielskiego, kółka komputerowego, tańcach. Organizujemy przedstawienia teatralne, koncerty, spotkania z ciekawymi ludźmi. Bierzemy udział w różnorodnych konkursach plastycznych. W naszym przedszkolu jest miło, przyjaźnie i rodzinnie. Jesteśmy otwarci na potrzeby dzieci i rodziców.