• Akcja #Szkoła do Hymnu

Całe przedszkole wzięło udział w akcji "Szkoła do hymnu" polegającej na uroczystym odśpiewaniu "Mazurka Dąbrowskiego" o godzinie 11.11 w przeddzień uroczystości tj. 10.11. Święto Odzyskania Niepodległości zdecydowanie było radosnym dniem w naszym przedszkolu i mamy nadzieje, że pozostanie w pamięci naszych "Małych Polaków”.

• WSPÓLNIE POMAGAMY

W związku z tragedią jaka spotkała dziś w nocy naszego Pracownika (pożar mieszkania), uruchamiamy akcję pomocową, zbiórkę środków finansowych. Otwórzmy nasze serca na potrzeby innych. Liczy się każda złotówka. Wpłaty można kierować naNumer konta 48 9321 0001 0044 8772 2000 0010 konto Rady Rodziców (Bank Spółdzielczy Bytów) z dopiskiem ,, Dla pogorzelców,,❤

• Z WIZYTĄ U SÓWEK

Kiszenie kapusty w grupie Sówki.
          Podczas wspólnej zabawy i pracy dzieci miały okazję poznać proces „kiszenia kapusty” oraz jej ważnych walorów zdrowotnych. Pomagały w szatkowaniu kapusty, w przygotowaniu marchewki, sprawdzały czy kapusta jest już dostatecznie słona, no i oczywiście mocno ugniatały ją.

• #SZKOŁA PAMIĘTA

Dzieci z grup Sówki i Pszczółki, wzięły udział w akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki #Szkoła pamieta. Akcja ta jest organizowana już po raz kolejny i ma na celu upamiętnianie ważnych rocznic , wydarzeń i postaci historycznych. Dzieci zapaliły znicz pod obeliskiem upamiętniającym Jana Pawła II oraz pod Pomnikiem Narodu Polskiego.

• DZIĘKUJEMY

Nasze przedszkole wzięło udział w ogólnopolskiej akcji "Moje miasto bez elektrośmieci". Dzięki zaangażowaniu rodziców oraz pracowników naszego przedszkola udało nam się pozyskać nowy sprzęt w postaci drukarki na salę przedszkolną. Dzięki wam Drodzy Państwo i waszej mobilizacji byliśmy w stanie uzbierać tyle punktów, które pozwoliły nam na pozyskanie nowego sprzętu. Dziękujemy bardzo i zachęcamy do brania udziału w akcjach organizowanych przez nasze przedszkole.

• Co słychać u Pszczółek

Pszczółki W PIATEK 13.10 wybrały się do Parku Miejskiego. Celem wycieczki było utrwalenie wiadomości zdobytych w ciągu tygodnia oraz próby samodzielnego odnalezienia wybranych gatunków drzew oraz uwrażliwiania jak ważna jest dla nas otaczającą przyroda.

• DZIĘKUJEMY

Dzięki wsparciu ze Strony „Stowarzyszenia Polacy nie gęsi "z okazji dnia Gier planszowych nasze przedszkole w tym grupa Puchatki i Pszczółki wzbogaciła się o nowe gry planszowe.Gry zostały pozyskane w ramach współpracy stowarzyszenia z wydawnictwami . Wszystkie planszówki zostały dostosowane do wieku naszych podopiecznych.

• KSIĄŻKA OKNEM NA ŚWIAT

Nasze przedszkole kolejny raz wzbogaciło się o nowości książkowe w ramach #NPRCz Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. 📚
          Czytanie książek rozwija w dziecku empatię, rozbudowuje słownictwo, zapobiega uzależnieniu od mediów, rozbudza ciekawość i poszerza zainteresowania, usprawnia koncentrację, może pomóc w radzeniu sobie w sytuacjach trudnych.🤗

• WSPANIALI GOŚCIE

Dzisiaj naszych starszaków odwiedzili wspaniali goście - Członkowie Miasteckiego Klubu Karate Kyokushin Hizo Hakai .

Zaprezentowali oni swoje umiejętności oraz filozofię sztuk walki.

Bardzo dziękujemy za odwiedziny.

Zapisy dla dzieci 5-6 letnich ruszają już niebawem.

• DZIEŃ JABŁKA

TYGRYSKI - Dzieci z grupy Tygryski obchodziły dziś "Dzień Jabłka".Celem było zachęcanie dzieci do spożywania jabłek i ich przetworów jako źródło witamin. Nastepnie dzieci usprawniały aparat mowy ćwicząc z logopedką; Panią Asią ,na koniec wykonały pracę plastyczną Czerwone jabłuszko🍎

PUCHATKI - Celem uczczenia Dnia Jabłka jest przypomnienie przedszkolakom, że to bardzo zdrowy owoc, ale przede wszystkim okazja do dobrej zabawy.Dlatego dzisiaj rozmawialiśmy o wartościach odżywczych jabłek i czy warto zajadać owoce. Puchatki zabawiały się dzisiaj w kucharzy i przygotowały jabłka do szarlotki.Na deser był pyszny jabłecznik który dzieciom bardzo smakował.

• Z WIZYTĄ U KRÓLICZKÓW

Maluszki z grupy Kroliczków każdego dnia poznają różne piosenki, tańce i zabawy. W tym tygodniu gości u nas tematyka owoców, a przy tej okazji nauczyły się i świetnie się bawiły przy piosence "Małe czerwone jabłuszko ". Wspaniale radzą sobie z rozpoznawaniem jabłka i gruszki.

• Odwiedziny Pani Jesieni

W dniu dzisiejszym Grupę Tygrysków odwiedziła Pani Jesień, która podarowała dzieciom kosz z darami. Grupa wspólnie przygotowała kącik w sali, zapoznając się ze zmianami, jakie przyniosła nam nowa pora roku. Na koniec wykonaliśmy pracę plastyczną „Kolorowe drzewo”.W dniu dzisiejszym Grupę Tygrysków odwiedziła Pani Jesień, która podarowała dzieciom kosz z darami. Grupa wspólnie przygotowała kącik w sali, zapoznając się ze zmianami, jakie przyniosła nam nowa pora roku. Na koniec wykonaliśmy pracę plastyczną „Kolorowe drzewo”.

• Wizyta Pana Policjanta

Dzisiejszego dnia odwiedził nasze przedszkole Pan Policjant . Dzieci miały okazję wejść do radiowozu, utrwalić umiejętności prawidłowego przechodzenia przez jezdnię. Bardzo Dziękujemy za bardzo wesołą wizytę.