• Coś dla Rodzica... :)

• Drodzy Rodzice, w naszym przedszkolu został utworzony ,,Kącik logopedyczny" , w którym znajdą Państwo ciekawostki np. na temat rozwoju mowy dzieci, przykładowe ćwiczenia artykulacyjne,  które można wykonywać z dzieckiem w domu i wiele innych ważnych informacji. Tablica znajduje się w szatni, przy drzwiach wejściowych. Zachęcamy do lektury 🙂👄👅

• Występ Króliczków

• Dnia 21 października odpowiadając na zaproszenie dzieci z grupy Króliczków zebrali się wszyscy pracownicy przedszkola.
            A tam niespodzianka..
            5 latki z okazji Dnia Edukacji Narodowej przygotowały występ artystyczny. Były wiersze  tańce, śpiew, gra na dzwonkach diatonicznych oraz laurki dla pracowników przedszkola.
            Dzieci w ten sposób podziękowały za opiekę,  wychowanie, trud pracy, smaczne obiadki, czyste sale i wszelkie naprawy. 🙂

• Z wizytą u Pszczółek

• W poniedziałek Pszczółki wykonały Sałatkę Warzywną , która wyszła znakomicie i była przepyszna. Bardzo ważną rzeczą jest to, że dzieci wykonały sałatkę samodzielnie przechodząc przez kolejne etapy przygotowywania potrawy. Kroiły warzywa, wrzucały do miski, przyprawiały oraz na końcu degustwowały. Brawo Pszczółki ... Mniam....

• Co słychać u Puchatków ...?

• Z cyklu-ciekawe zawody rodziców -Puchatki odwiedził tata Marysi p.Jacecko zawodowy strażak pełniący służbę w  Państwowej Straży Pożarnej w Miastku .🚒
            W bardzo interesujący sposób zapoznał dzieci ze specyfiką pracy strażaka.Dużym zainteresowaniem cieszyły się rekwizyty strażaka.Na fantomie chętne dzieci mogły ćwiczyć udzielanie pierwszej pomocy.Utrwaliły też  numer alarmowy 112. Było bardzo  pouczająco i wesoło.Dziękujemy!

• Wizyta naszych przedszkolaków w szkółce leśnej

• Wycieczka do szkółki lesnej to okazja aby z bliska przyjrzeć się tajemniczemu życiu drzew i przyrody. Celem wycieczki było poznanie pracy leśniczego oraz wzbogacenie wiedzy na temat różnorodności gatunków drzew występujących w polskich lasach. Podczas ciekawej prelekcji  przedszkolaki dowiedziały się, że las nie sieje się sam i potrzebuje pomocy człowieka. Następnie  oglądały małe sadzonki, z których wyrosną kiedyś piękne drzewa. Miały też okazję sprawdzić swoje wiadomości dotyczące rozpoznawania i nazywania drzew. Spacerując po ścieżce edukacyjnej dzieci poznawały przyrodę patrząc, słuchając i dotykając roślin. Zbierały „skarby”, które pani Jesień zostawiła w lesie. Były to: szyszki, żołędzie i kolorowe liście.  Pobyt w Szkółce Leśnej wzbogacił wiedzę dzieci o lesie, leśnictwie i ochronie przyrody.
            Wyjazd zorganizowany był  dzięki  środkom finansowym z rady rodzicow.

• Króliczki z wizytą w bibliotece publicznej w Miastku

• 6 października Króliczki poraz pierwszy zawitały do Biblioteki Publicznej w Miastku. Na dzieci czekały Panie z przygotowanymi warsztatami wydzieranki-wycinanki. Zapoznały  dzieci z roznymi technikami prac oraz przedstawiły  wzory ludowe. Dzieci wytrwale  pracowały  i tworzyły. Króliczki miały okazje zwiedzić  bibliotekę i zapoznac się z księgozbiorem . Na zakończenie prac i pobytu dzieci miały również możliwość zabawy w kulkach.

• Zajęcia z Tablicą interaktywną

• Zajęcia z tablicą interaktywną, które odbywają się także na zajęciach z języka angielskiego w naszym Przedszkolu jest to nauka poprzez zabawe. Zajęcia przy użyciu tablicy interaktywnej dają wiele możliwości. Zabawa rozwija percepcje wzrokowo – słuchową oraz ruchową. Interaktywność absorbuje dziecko, angażuje jego zmysły wzrok, dotyk, słuch. Króliczki chętnie biorą udział w zajęciach z użyciem tablicy interaktywnej utrwalając międzyinnymi kolory 🟣🔵🟢🟡🟠🔴Zabawy te dają wiele radości, urozmaicają zajęcia, a ćwiczenia wykonywane na niej budują w dzieciach wiarę we własne możliwości.